Gelin Kalkan'ı Tanıyalım.

Gelin Kalkan'ı Tanıyalım.

Kalkan, Antalya'nın batısında, Kaş'a bağlı turistik bir mahalledir. Günümüzden yaklaşık 3000 yıl önceki Likya Uygarlığı'nın yaşadığı ve sayısız kentler kurulmuş Antalya ile Fethiye arasındaki topraklarda bulunan Kalkan ve çevresinde bu döneme dair şehir kalıntısı veya yerleşim görülmemektedir.

Kalkan'ın, Kaş’a uzaklığı 25 km. dir. Çok güzel bir koyun kıyısına kurulmuştur. Otelleri, pansiyonları, restoranları, eğlence yerleri, plajları ve alışveriş yerleri ile her yıl binlerce turiste hizmet vermektedir. Antalya'nın ağırlıklı olarak Avrupalı turistleri ağırlayan önemli bir turizm merkezidir. Kalkan, Antalya'ya kıyıdan 215 km, yayladan 234 km uzaklıktadır.

Kalkanın tarihçesi ise bundan 150 – 200 sene önce yakınında bulunan Meis isimli Yunan adasından gelen tüccarlar tarafından kurulduğuna inanılır. Beyaz renkli evleriyle meşhur Kalkan, 1920'li yıllara kadar "Kalamaki" adıyla anılan eski bir Rum balıkçı köyüdür. O günlerden geriye kalan köyün kilisesi bugün cami olarak kullanılmaktadır.

Ünlü Patara Plajı Kalkan merkezine 16 km uzakllıktadır. Kalkan merkezde yat limanı yanında yılın 9 ayı denize girilebilen Mavi Bayraklı "Kalkan Halk Plajı" yer almaktadır. Temizliği yanında bakımlıda bir tesistir. Yine dünyaca ünlü Kaputaş Plajıda Kalkan ile Kaşı birbirine bağlayan karayolu üzerinde yer alır. Plajın Kalkana uzaklığı 7 km dir. Yine Fırnaz Koyu koruma altında olan eşsiz güzellikte bir koydur.

Kalkan Kiralık Villa

Kalkan Havuzlu Villa

Kalkan Tatil Villaları

Kalkan Lüks kiralık Villa

Kalkan Tatil

 

www.villarezerve.com